Пређите на информације о производу
1 из 6

HRIVÉ

Фустан блуза од LENZING™ ECOVERO™

Регуларна цена 3,990.00 MKD
Регуларна цена 7,490.00 MKD Снижена цена 3,990.00 MKD
Попуст Продато
Са ПДВ-ом. Достава се обрачунава на каси.
Величина
Боја
Водич за величину

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ФУСТАН БЛУЗА ИЗРАБОТЕН ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

Збогум зима - добредојде пролет, груби чизми, кардигани и фустани со принт. Фустаните и плетените се најубавиот моден тренд во новата сезона. Краток фустан во чист, женски стил со лежерен, графички принт. Моделот има тркалезно деколте, класични ракави за кошула со манжетни и беспрекорен патент во средишниот дел на грбот. Квалитет на ткаенината: висококвалитетна, течна и благородна сјајна вискоза твил.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Течна твил вискоза
 • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
 • Должина: кратка
 • А-линија
 • Мини фустан
 • Должина на грбот во големина 36: 88,2 cm
 • Ширина на градите во големина 36: 58 см
 • Должина на ракавот во големина 36: 53,5 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 7 left in stock!